O nás


Ahojte! Vitajte u nás.


Sme rodinná firma, ktorá sa rozhodla vytvoriť stránku Ekohracky.com, nielen pre nás a naše deti (Jakuba, Johanku, Amálku, Vilka a Sveťka), ale aj pre všetkých, ktorým záleží na tom, aby boli hračky ich detí bezpečné a šetrné k nim a tiež k našej planéte. Samozrejme hračky musia byť aj zábavné, náučné, obohacujúce, pekné na pohľad. Proste také, aby stálo za to vdýchnuť im dušu.


Ako naše deti rástli, ich detské izby, teda lepšie povedané, celý náš dom sa zapĺňal hračkami od tých najobľúbenejších až po tie, ktoré ležali nepoužité v polici. Keď prišlo veľké upratovanie zistili sme, že mnohé z nich sú nefunkčné a nepoužiteľné a putovali v tom lepšom prípade do separovaného zberu, v tom horšom na smetisko. (Sama za seba musím povedať, že keď som mohla pokrivený kovový riadik vytriediť do separovaného zberu bolo mi ľahšie na srdci) Pri kúpe hračiek sme teda začali viac uvažovať dopredu. Čo urobíme s hračkou, keď doslúži? Budeme ju môcť podarovať ďalej, alebo sa rozpadne skôr ako prídeme domov? Môžu sa z hračiek uvoľňovať škodlivé látky? Čo sa moje dieťa pri hre naučí? Ako dlho sa s hračkou zahrá a ako dlho mu vydrží?


Pamätám si na zopár čarovných okamihov, keď sme mohli deťom podarovať hračky, s ktorými sa hrali ešte naši rodičia. A tak drevený vláčik, či zázračná bába žila svoj rozprávkový príbeh po niekoľko generácií. Boli to hračky z pevných, stabilných materiálov, nesvetielkovali, neblikali a nemali krikľavý náter, no predsa patrili k tým najobľúbenejším.


A aj to je naším cieľom. Ponúknuť vám hračky, ktoré sú trvácne, kvalitné, bezpečné a zároveň rozvíjajú fantáziu vášho dieťatka. Jednoducho hračky, ktoré prirastú k srdcu Vám aj Vašim deťom a ktoré možno raz budete môcť podarovať svojim vnúčatám. Snažíme sa o to, aby boli vyrobené prevažne z prírodných materiálov ako sú drevo, vlna, hodváb, či organická bavlna. No zaradili sme tu aj hračky zo 100% recyklovaného plastu, ktorý je ďalej recyklovateľný.


Pozývame Vás na prehliadku nášho obchodíku a prajeme príjemné nakupovanie. Nech Vám naše hračky prinesú úsmev, radosť a nekonečné hodiny hrania.